У житлових районах ОРДО розміщується військова техніка – ОБСЄ

Бойовики прикриваються об'єктами інфраструктури, житловими кварталами і КПВВ.

Голова СММ Апакан турбується про те, що бойовики, по суті, прикриваються мирним населенням.

&#169 Сайт місії ОБСЕ

На Донбасі в житлових районах розміщується військова техніка бойовиків, що призводить до жертв серед цивільного населення, заявив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Ертурул Апакан у своєму зверненні до постійної ради ОБСЄ у Відні, пише прес-служба місії у своєму Facebook.

Апакан зазначив, що на життєво важливих об’єктах цивільної інфраструктури, в житлових районах і на контрольних пунктах виїзду-виїзду, а також навколо них досі розміщується військова техніка і жива сила. Це, за словами Апакана, неминуче призводить до жертв серед цивільного населення при зіткненнях і перебоїв у постачанні основних комунальних послуг, таких як газ, вода та електрика.

“Відвід важкого озброєння від населених пунктів і гарячих точок має стати першочерговим завданням”, – заявив голова СММ ОБСЄ в Україні.

Читайте також: Київ поклав на Москву повну відповідальність за безпеку спостерігачів ОБСЄ в ОРДЛО

9 лютого спостерігачі СММ ОБСЄ повідомили, що зафіксували за добу близько 740 вибухів у Донецькій області. Частина вибухів була класифікована спостерігачами, як результат застосування реактивних систем залпового вогню “Град”, ще близько 150 вибухів помітили, як результат роботи артилерії.

Нагадаємо, спостерігачі СММ ОБСЄ минулого тижня зафіксували збільшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донбасі на 30% у порівнянні з позаминулим тижнем.

Також повідомлялося, що спостерігачі СММ ОБСЄ виявили на території ОРДО розміщення семи зенітних ракетних комплексів типу 9К35 “Стріла-10”, що є порушенням Мінських угод. Також поза місцями зберігання важкого озброєння було виявлено 4 РСЗВ БМ-21 “Град”, 17 танків, 7 буксирурованих і 2 самохідні гаубиці.

23 січня Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг повідомив, що термін дії місії в Донбасі закінчується у березні 2018-го, і для продовження роботи комісії потрібне рішення всіх сторін.

У четвер, 8 лютого, міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив чинному голові ОБСЄ Анджеліно Альфано запит уряду на продовження мандату Спеціальної моніторингової місії (СММ) на 2019 рік.

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ працює у зоні бойових дій в Донбасі з 2014 року. За даними місії в результаті конфлікту в Донбасі з початку 2017 року з числа мирного населення загинуло 85 осіб і 384 були поранені. Крім того, за весь минулий рік спостерігачі зафіксували близько 400 тисяч випадків порушення режиму припинення вогню. Самі спостерігачі ОБСЄ під час виконання своїх обов’язків неодноразово зазнавали провокаційних обстрілів з боку бойовиків.

Джерело: http://dt.ua/UKRAINE/u-zhitlovih-rayonah-ordo-rozmischuyetsya-viyskova-tehnika-obsye-268903_.html

Copyright © 2017 Вінницький обласний молодіжний центр праці