Спостерігачі ОБСЄ зафіксували застосування бойовиками РСЗВ і артилерії в ОРДО

Артилерійська стрілянина велася біля Донецької фільтрувальної станції, Широкіно, шахти "Жовтнева", біля Світлодарська, Ясинуватій, Горлівки та Александрополя.

Спостерігачі СММ ОБСЄ нарахували близько 740 вибухів за добу

&#169 Flickr/OSCE Special Monitoring Mission to Ukraine

Спостерігачі Спеціальної моніторингової місії Організації з безпеки і співробітництва в Європі (СММ ОБСЄ) заявляють, що зафіксували за добу близько 740 вибухів у Донецькій області, повідомляє СММ у своєму звіті за 7-8 лютого 2018 року, опублікованому сьогодні на сайті ОБСЄ.

“В Донецькій області місія констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, якщо порівнювати з попереднім звітним періодом, одночасно зафіксувавши більшу кількість вибухів – близько 740 проти, орієнтовно, 420”, – зазначають спостерігачі.

Зокрема, в Донецькій області порушення були зафіксовані біля Донецької фільтрувальної станції, Широкіно, в районі шахти “Жовтнева”, біля Світлодарська, Ясинуватій, Горлівки та Александрополя.

Частина вибухів була класифікована спостерігачами, як результат застосування реактивних систем залпового вогню “Град”, ще близько 150 вибухів помітили, як результат роботи артилерії.

Читайте також: Відповідальність за жорстоку війну на сході України лежить винятково й безумовно на РФ – США в ОБСЄ

Нагадаємо, раніше спостерігачі Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ минулого тижня зафіксували збільшення кількості порушень режиму припинення вогню в Донбасі на 30% у порівнянні з позаминулим тижнем.

Також повідомлялося, що наблюдатели СММ ОБСЄ виявили на території ОРДО розміщення семи зенітних ракетних комплексів типу 9К35 “Стріла-10”, що є порушенням Мінських угод. Також поза місцями зберігання важкого озброєння було виявлено 4 РСЗВ БМ-21 “Град”, 17 танків, 7 буксирурованих і 2 самохідні гаубиці.

23 січня Перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг повідомив, що термін дії місії в Донбасі закінчується у березні 2018-го, і для продовження роботи комісії потрібне рішення всіх сторін.

У четвер, 8 лютого, міністр закордонних справ України Павло Клімкін направив чинному голові ОБСЄ Анджеліно Альфано запит уряду на продовження мандату Спеціальної моніторингової місії (СММ) на 2019 рік.

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ працює у зоні бойових дій в Донбасі з 2014 року. За даними місії в результаті конфлікту в Донбасі з початку 2017 року з числа мирного населення загинуло 85 осіб і 384 були поранені. Крім того, за весь минулий рік спостерігачі зафіксували близько 400 тисяч випадків порушення режиму припинення вогню. Самі спостерігачі ОБСЄ під час виконання своїх обов’язків неодноразово зазнавали провокаційних обстрілів з боку бойовиків.

Джерело: http://dt.ua/UKRAINE/sposterigachi-obsye-zafiksuvali-zastosuvannya-boyovikami-rszv-i-artileriyi-v-ordo-268902_.html

Copyright © 2017 Вінницький обласний молодіжний центр праці