Іноземну журналістку змусили покинути анексований Крим

Маделайн Роуч є автором матеріалів про порушення прав людини в Криму і про переслідування кримських татар.

Журналістку оштрафували на 4 тисячі рублів і змусили покинути Крим

&#169 Соцмережі

Англійську журналістку Маделайн Роуч, яка висвітлює порушення прав людини на пострадянському просторі, змусили покинути анексований Крим.

Співробітники правоохоронних органів затримали Роуч вранці 7 лютого в хостелі Сімферополя, де вона зупинилася під час поїздки на півострів. Її звинуватили у журналістській діяльності на території Криму без акредитації російського МЗС, а також у відсутності медстрахування. Після опитування в поліції Роуч засудили за статтею про “порушення іноземним громадянином правил в’їзду і перебування в Росії”, повідомляє “Радио Свобода”.

Адвокат, якого запросили самі поліцейські, настійно рекомендував журналістці визнати провину, сплатити штраф і залишити Крим. Роуч в суді наполягала на тому, що не виконувала редакційне завдання і приїхала до Криму з метою познайомитися з героями своїх публікацій.

Як заявили поліцейські, Роуч зняла і пересилала відео зустрічі з кримськотатарськими сім’ями політв’язнів з допомогою месенджера на своєму телефоні. За припущенням журналістки, силовики встановили за нею спостереження і, ймовірно, відстежували її активність в інтернеті. Журналістку оштрафували на 4 тисячі рублів і змусили покинути Крим того ж дня.

Наголошується, що Роуч публікувала у The Moscow Times, Newsweek, The Globe and Mail та інших виданнях матеріали про порушення прав людини в Криму і про переслідування кримських татар. А статтю на сайті Aljazeera про повернення каральної психіатрії у діяльності російських спецслужб на прикладі справи заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, поліцейські демонстрували в суді як докази провини журналістки.

Як повідомила заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова у Facebook, журналістка не зверталася у відомство щодо отримання дозволу в’їзду в Крим через територію материкової України.

Читайте також: Усі факти репресій окупантів Криму дійдуть до суду ООН – МЗС України

Раніше член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв заявив про те, що російські силовики у Криму торік затримали 248 кримських татар, оштрафували 99 і заарештували ще 42.

У щорічній доповіді міжнародної правозахисної організації Freedom House зазначається, що окупований Крим є однією з найменш вільних територій у світі. За 100-бальною системою півострів набрав лише 9 пунктів, уся інша територія України – 62 пункти. Крім того, в Криму відзначають дуже низькі показники політичних прав (7 балів із 7) і громадянської свободи (6 із 7).

Джерело: http://dt.ua/UKRAINE/inozemnu-zhurnalistku-zmusili-pokinuti-aneksovaniy-krim-268883_.html

Copyright © 2017 Вінницький обласний молодіжний центр праці