Київрада розгляне петицію про знесення православного МАФу на Десятинній

Московський патріархат встановив свій МАФ на території музею. Обурені кияни підписали петицію до столичних депутатів.

&#169 strana.ua

Електронна петиція “Вирішити питання знесення незаконної споруди-каплиці УПЦ МП” на території Національного музею історії України набрала 10584 голосів та прийнята до розгляду.

Як повідомляє прес-служба Київради, київський міський голова Віталій Кличко уже доручив постійній комісії Київради з питань містобудування, архітектури та землекористування, а також профільному заступнику голови КМДА і виконавчому органу Київради (КМДА) розглянути електронну петицію в установленому порядку.

Автор звернення В’ячеслав Толпига зазначає, що територія на якій незаконно побудована споруда-каплиця УПЦ МП, належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення. Окрім того, за словами ініціатора, територія є пам’яткою історії національного та місцевого значень.

Читайте також: Колектив музею Десятинної церкви: Вся “робота” музею в руках УПЦ МП

Раніше повідомлялося, що Міністерство культури України доручило директору Національного музею історії України Тетяні Сосновській негайно вирішити питання з малою архітектурною формою (МАФ), яка незаконно розміщена за адресою Володимирська, 2.

“Єдиним законним користувачем земельної ділянки станом на сьогодні є Національний музей історії України. Законні права НМІУ, як землекористувача, порушені протиправними діями релігійної громади УПЦ”, – йдеться в повідомленні Мінкульту.

5 лютого Апеляційний суд Києва відпустив на поруки групи народних депутатів архітекторів Олександра Горбаня і Олексія Шамотюка, підозрюваних у підпалі будівлі УПЦ Московського патріархату, самовільно зведеної на території Національного музею історії України.

Після їх затримання в Києві пройшли акції протесту на підтримку архітекторів і з вимогами демонтувати незаконний МАФ біля фундаменту Десятинної церкви.

 

Джерело: http://dt.ua/UKRAINE/kiyivrada-rozglyane-peticiyu-pro-znesennya-pravoslavnogo-mafu-na-desyatinniy-268485_.html

Copyright © 2017 Вінницький обласний молодіжний центр праці