ЗМІ розповіли, як Росія подарувала терористам Донбасу захоплене в Криму озброєння

Більша частина військової техніки перекочувала в окопи бойовиків, а звідти – на переробку

Після анексії Криму РФ українська зброя опинилася в Донбасі, але не у ЗСУ

&#169 Facebook/Генеральна прокуратура України

Частина захопленого окупантами у Збройних сил України озброєння і військової техніки з Криму, була передана бойовикам ОРДЛО, свідчать дані журналістського розслідування.

На початку січня президент Росії Володимир Путін запропонував Україні повернути всю захоплену у неї в Криму військову техніку. Проте з виконанням цього наміру виникнуть складності – абсолютно все захоплене повернути не вийде, оскільки частина цієї зброї і техніки вже використовується бойовиками, зазначає “УНІАН”

Так, журналісти проекту “Донбас.Реалії” змогли зібрати цілу низку фактів, які підтверджують, що Росія озброювала бойовиків терористичних організацій “ДНР” і “ЛНР” тим, що залишалося на кримських військових складах.

Наприклад, 11 лютого 2015 року на одному з проросійських каналів в ОРДО вийшов пропагандистський відеоролик, присвячений артпозиціям бойовиків на території Донецької області. На цьому ролику бойовики стверджують, що захопили в українських військових кілька реактивних систем залпового вогню “Град” разом із боєприпасами.

На підтвердження того, що все це нібито захоплено в української армії, терористи читають супровідний лист, витягнутий з ящика з боєприпасами: “Пакувальний лист. Найменування матеріальних засобів – 122 мм РС. Спасибі майору Колосовському, капітану Чурілову і капітану Гісу”.

Однак завдяки озвученими прізвищами, Міністерство оборони України змогло з’ясувати особистості зазначених офіцерів, а згодом і локалізувати первинне місцезнаходження “захопленої” техніки і боєприпасів до неї, після чого у військовому відомстві з упевненістю заявили – бойовиків озброює Росія.

“…ці військовослужбовці проходили службу у військовій частині А2327… тобто, ці боєприпаси належали зазначеній військовій частини і зберігалися в селі Міжгір’я Білогірського району Автономної республіки Крим… У період з грудня 2013 року і аж до часу захоплення військової частини А2327 підрозділами ЗС РФ переміщення боєприпасів не відбувалося взагалі, тим більше за межі АР Крим”, – йдеться у заяві Міністерства.

Майже за рік до цього, 20 травня 2014 року, на підконтрольних українській армії територіях були затримані два збройних бойовики, у них було вилучено автомат АК-74. Звірка номерів на трофейній зброї дозволила встановити, що раніше вона перебувала в комплекті озброєння батальйону морської піхоти з Феодосії, і була захоплена російськими військовослужбовцями в 2014 році під час штурму розташування батальйону.

За п’ять днів Служба безпеки України виявила в Бердянському районі Запорізької області сховок зі зброєю – 73 скриньки стрілецького озброєння. За документами, які були знайдені у сховку, стало зрозуміло, що всю цю зброю було вивезено з місць базування морської піхоти в Криму.

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України журналістам назвали два основних шляхи, якими зброя потрапляє до терористів: морський, через Азовське море і по прибережних районах Запорізької і Донецької областей; і сухопутний – з Криму через Ростовську область і далі в ОРДЛО.

“Поставки зброї і на першому етапі, і на другому, були чітко підконтрольні державній владі Російської Федерації. На першому етапі цим займалося ФСБ РФ, Головне розвідувальне управління Генерального штабу ЗС РФ, у подальшому цими питаннями опікувався і зараз опікується Південний військовий округ”, – зазначив представник ГУР МОУ Вадим Скибицький.

Не підтвердився й міф терористів про те, що кримська зброя стала їхнім трофеєм нібито після боїв з українськими військами в Донбасі. Як заявляють учасники переговорів з вивезення озброєння і військової техніки у 2014 році, надто стислими були терміни переговорів, щоб встигнути переправити в Україну навіть стрілецьку зброю, не кажучи вже про щось більше.

Свого часу навіть лідер терористів Ігор Стрєлков (Гиркин), який захопив Слов’янськ, визнавав факт того, що бойовики його  угруповання були озброєні зброєю з кримських складів.

Читайте також: ЦДАКР рекомендує Україні ігнорувати пропозицію Путіна щодо передачі військової техніки з Криму

Нагадаємо, на початку січня президент РФ Володимир Путін висловив готовність передати Україні “кілька десятків військових кораблів і літаків” з окупованого Криму. За його словами, українська техніка “перебуває у жалюгідному стані”, а боєприпаси не підлягають транспортуванню.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи заяви президента РФ, запропонував разом із флотом повернути Україні й сам півострів. “Зустрічну пропозиція президенту РФ – пропоную разом із флотом повернути Крим. Готові прийняти найближчим часом”, – сказав Гройсман.

За словами Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, Україна не отримувала від РФ офіційний документ щодо можливої передачі української військової техніки і озброєння з окупованого Криму, а сама заява була свідомою провокацією.

Своєю чергою в Кремлі заявили про те, що “слова президента достатньо”. Та інших доказів намірів Росії нібито не потрібно.

Після анексії Криму в 2014 році Кремль повідомив про готовність повернути Україні 350 одиниць військової техніки, яка залишилася на окупованому півострові. У Міноборони РФ заявляли про те, що радянська техніка, яка перебувала на озброєнні ЗСУ, не має перспектив застосування в російській армії. Пізніше РФ звинуватила Україну в зриві повернення військової техніки з Криму.

Джерело: http://dt.ua/UKRAINE/zmi-rozpovili-yak-rosiya-podaruvala-teroristam-donbasu-zahoplene-v-krimu-ozbroyennya-267618_.html

Copyright © 2017 Вінницький обласний молодіжний центр праці